FANTAELX 2014 – Valencià

 

CARTEL_FANTA_ELX_2014_web
En la seua segona edició, la Mostra de Cinema Fantàstic d’Elx es va convertir en el Festival de Cinema Fantàstic d’Elx – FANTAELX, amb la projecció de treballs de tot el món i fent lliurament d’un premi honorífic a Colin Arthur per tota la seua trajectòria.

També es va dissenyar un programa d’activitats per a veure en pantalla gran alguns dels treballs de cinema fantàstic més destacats a nivell internacional, alguns d’ells guardonats amb Méliès de Plata, Méliès d’Or, Premis Goya i Premis Óscar.

També es van realitzar activitats complementàries a les projeccions, portant a cineastes de tota la província que van abordar el col·loqui “El Panorama Fantàstic a Alacant”.

 

 

 

 

 

CURTMETRATGES GUANYADORS “FANTAELX 2014”.

Primer premi: “Prólogo“, de Lucas Figueroa.

 

Segon premi: “Subterráneo“, de Miguel A. Carmona.

 

Tercer premi: “Sangre de unicornio“, d’Alberto Vázquez.

 

Premi especial FANTAELX: “Mr. Bear“, d’Andrés Rosende.

 

Esment especial: “Dientes de otro“, de Manuel Ortega Lasaga.

 

Esment especial: “Candyhearts“, de Joan Martín Giménez.

 

Divendres 21 de febrer de 2014.
Lloc: L’Escorxador.
Presentat per l’actor alacantí Fele Pastor.

 

20:00h-23:00h: Projecció de curtmetratges a competició.

Dientes de otro, de Manuel Ortega Lasaga (Espanya).
El príncipe y el dragón, d’Álex Navarro (Espanya).
Hogar, hogar, de Carlos Alonso Ojea (Espanya).
El otro, de Jorge Dorado (Espanya).
Timothy, de Marc Martínez Jordán (Espanya).
Baskin, de Can Evrenol (Turquia).
Horizonte, d’Aitor Uribarri (Espanya).
Zombi, de David Moreno (Espanya).
The body, de Paul Davis (Regne Unit).
Subterráneo, de Miguel A. Carmona (Espanya).
Sangre de unicornio, d’Alberto Vázquez (Espanya).
Splattercamp 13, de La Zertin (Espanya).
El ritmo en sus venas, de Juan A. Poveda Paredes (Espanya).
Similo, de Zacarias & MacGregor (Espanya).

 

cortos2014

 

Dissabte 22 de febrer de 2014.

11:30h-14:00h: Col·loqui “El panorama fantàstic a Alacant”.
Conduït pel periodista Óscar González, es presenten 8 projectes de gènere fantàstic, abastant diferents disciplines:

Leónides y el mosquete de Trafalgar, d’Aarón Lillo.
Berenice, de Ramiro Lapiedra.
Operasiones Espesiales, de Paco Soto.
Proyecto USA, de Miguel Herrero Herrero.
Relatos, de Gregorio Sánchez.
Los muertos también bailan, de Tercer Tiempo Audiovisual.
Operación Crusoe, de Fran González.
Black News, amb Ocho Monos.

 

coloquio2014

 

17:00h-23:00h: Projecció de curtmetratges a competició.

Incómodo, de Toni López Bautista (Espanya).
Tin & Tina, de Rubin Stein (Espanya).
Happy B-day, de Holger Frick (Alemanya).
Audacia, de Hatem Khraiche Ruiz-Zorrilla (Espanya).
Death of a shadow, de Tom Van Avermaet (França/ Bélgica).
Second wind, de Sergey Tsyss (Rússia).
Candyhearts, de Joan Martín Giménez (Espanya).
Curfew, de Shawn Christensen (Estats Units).
Cólera, d’Aritz Moreno (Espanya).
Mr. Bear, d’Andrés Rosende (Espanya).
La Leonera, d’Estíbaliz Burgaleta i Alegría Collantes (Espanya).
Prólogo, de Lucas Figueroa (Espanya).

Clausura i lliurament de premis.
Homenatge a Colin Arthur, el mag dels efectes especials.
Festa de Clausura en el bar de L’Escorxador.

 

 
Pots descarregar el programa de mà en PDF des d’aquest enllaç.